Facebook pixel
  • A je to tady, máme neštovice.

A je to tady, máme neštovice.

A je to tady, máme neštovice.
  • Neštovice, hrozba každé maminky, která má jedno dítě a ta která má děti dvě se jenom modlí, aby to chytli společně.
  • Jelikož kdo neví, tak s neštovicemi jste doma zavřená s dětmi tři týdny a ne jedna maminka si vychutnala, že onemocní jedno dítko a druhé to chytne ve chvíli, kdy už si myslíte, že to máte za sebou.
  • Nám se podařilo nečekané, obě děti neštovice chytli, najedou (se zpožděním asi dva dny), což bylo super a jako matka jsem si gratulovala?

První týden se připravte, je to děs.

  • Děti se nechtěli nechat namazat, měli vysoké teploty a vypadali jako sněženky. Noci jsme probděli, jelikož když spal jeden, tak druhý bohužel ne. Pak samozřejmě spali přes den a v noci řádili. Ale po týdnu, si zvykli, že se porosně musí nechat napudrovat, protože to pomáhá a chlubili se každému, jak se krásně hojí.

Další týden,

  • už jsme jenom vymýšleli, co budeme dělat, abychom se ukousali nudou. Naštěstí máme kreativní děti, které rády vystřihují, lepí a kreslí, takže se zabavili částečně sami. A samozřejmě nám pomáhá televize a pohádky. Máme za sebou čtrnáct dní a už nám chybí jenom týden. Ten už vydržíme bez větších problémů. Alespoň doufám ?

 

Všem, kteří chcete chytit neštovice, přeji hodně úspěchů v lovu, jelikož z vlastní zkušenosti vím, že chodit na návštěvu ke kamarádce, moc nepomáhá. Děti je chytnou stejně, když to nejmíň čekáte. Tak pevné nervy a vydržet.